Konya Otomotiv Parça Sergisi ve Otomobil Sergisi yoğun ilgi gördü


Konya Otomotiv Parça Sergisi ve Otomobil Sergisi yoğun ilgi gördü


OSEG 2016 konferansı kapsamında açılan Konya’da üretilen yedek parçaların sergilendiği Konya Otomotiv Yedek Parça Sergisi yoğun ilgi gördü. Ayrıca konferansa katılanlar Devrim, Anadol ve Murat 124’ün sergilendiği bir otomobil sergisini de gezme imkanını yakaladı.

İki gün boyunca devam eden sergide Konya’da üretilen otomotiv yedek parçaları protokol üyeleri ve katılımcıların yoğun ilgisini çekti. Parça sergisinde Aks, Balata, 5. Vites Dişlisi Takımı, Devir daim dişli grubu, Dingil, Hava Filtresi, Hidrolik pompa, Intercooler Hortumu, Isıtma Bujisi, Intercooler, Kaput, Karter, Manifold, Manifold (Emme –Egsoz ), Motor gömlekleri, Motor Subap, Subap gaydı ve Subap bagası, Panel, Piston, Piston Kolu (biyel), Porya, Rot ve rotiller, Silindir Kapağı, Su Pompası (Devirdaim), Tampon, Turboşarj, Volan, Yağ Pompası, Yağ Filtresi, Ayna mahruti, Conta, Bijon, Fren Merkezi, Gayd, Jant, Krank, Plastik kaporta parçaları,  Hızlı bağlantı elemanları, fren diski gibi ürünler sergilendi.

Öte yandan 1961 yılında yapılan Devrim otomobilinin prototipi ile Türk üretimi olan Anadol ve Murat 124 otomobilleri de katılımcıların büyük ilgisini çekti. Programda TS 16949 Kalite Belgesi alan firmalara da plaket takdim edildi.