Sedat Öztürk

Sedat Öztürk

Sedat Öztürk Endüstriyel Tasarım Ticaret Ltd. Şti.

Genel Müdür

Girişimci ve Tasarımcı Sedat Öztürk, Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi Kalıp Konstrüksiyon ve Tasarım bölümünü bitirdikten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nden mezun oldu.

Sedat Öztürk, kariyerine 1997'de Ford/Otosan firmasında Otomotiv Tasarımcısı olarak başladı. Ford Cargo kamyon projesinde 3 yıl yer aldıktan sonra 2000 yılında Nissan Design Center America'da profesyonel tasarım hizmeti vermeye başladı ve 2 yıl boyunca Nissan Sentra Spec-V, Quest, Titan, Pathfinder Armada, Altima ve Infiniti QX-56 isimli projelerde çalıştı.

Daha sonra 2002'de Volkswagen Design Meksika'ya transfer oldu. VW New Beetle, Bora China (Sagitar) projelerini ve Amarok'un Konsept Tasarımı Projesini yürüttü.

VW'de 3 yıl hizmet verdikten sonra, 2005 yılında General Motors Avrupa Tasarım Merkezinde; Opel Insignia, Astra, Zafira ve Adam projeleri için konsept tasarımdan üretim aşamasına kadar olan tüm evrelerde görev aldı.

Daha sonra 2011'de Volkswagen Konsept Tasarım Stüdyosu Almanya’da Geleceğin VW otomobilleri için Profesyonel Tasarım hizmeti verdi.

Yurtdışında 12 yıl Büyük Otomotiv Tasarım Stüdyolarına çalıştıktan sonra Motoryat Tasarım Projesi teklifi alarak Türkiye'ye geldi ve Momenta 36 HT Motoryat projesinin tüm süreçlerini başarıyla gerçekleştirdi, denizlerde yerini almasını sağladı.

Tasarım ve Tasarım Yönetimi alanında Sedat Öztürk Endüstriyel Tasarım Tic. Şti. isimli firmasında 2012 yılından bu yana devam eden Öztürk, Otomotiv - Yat - Endüstriyel Tasarım ve Mühendislik, Tasarım Yönetimi, Tasarım Danışmanlığı, Prototip Üretim ve Üretim Organizasyon Yönetimi hizmetlerini sunmaktadır.

Şu anda şirketi; İngiltere’den CENTAUR ROBOTICS ve Türkiye’den FORD/OTOSAN Ar-Ge projelerine Tasarım Danışmanlığı Hizmeti vermektedir. OTOKAR için bir araç tasarım projesini başarıyla tamamlayarak piyasada yer almasını sağlamıştır.

Mimar Sinan Üniversitesinde ders veren Sedat Öztürk aynı zamanda çeşitli üniversitelerde ders, proje, workshop, seminer vermektedir.

Kendi Tasarım Stüdyosunda Türkiye'nin ilk Hiper Spor Otomobili için yoğun bir şekilde çalışıyor. Yaratıcı Tasarım, İleri Teknoloji, Gerçekçi Yenilik, Tasarım Merkezli Mühendislik ve Kalite Üretimi fikrini savunan Sedat Öztürk, gelecek için çok umutlu…