Cengiz Ultav

Cengiz Ultav

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

26 Şubat 1950 Eskişehir doğumlu. Ankara Fen Lisesi ve ODTÜ Elektrik Mühendisliği, Bilgisayar ve Kontrol Opsiyonu Lisans ve Lisanüstü derecelerine ve Hollanda Philips International Institue Diploma derecesine sahiptir. Türkiye’de Bimsa ve İnfo firmalarında ve yurt dışında Dornier System GmbH’da teknik ve yönetim görevleri aldıktan sonra, NCR firmasında Genel Müdür Yardımcılığı ve Sun Microsistemler A.Ş.’de Genel Müdür olarak çalıştı.

Aynı dönemlerde Koç, Sabancı, Eczacıbaşı Gruplarına danışmanlık hizmetleri verdi. 1995 yılından bu yana Vestel Elektronik A.Ş. yönetim takım çalışmalarının içinde yer almakta ve halen Vestel Ventures Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 Birleşmiş Milletler UNDP kuruluşu için Vietnam’da danışmanlık yapmıştır. Türkiye Bilişim  Vakfı ve Unix Kullanıcıları Derneği kurucu üyesi ve Microsoft’un Çözüm Geliştirme Disiplini konusunda sertifikalı danışmanıdır.2005 TÜBİSAD Ömür Boyu Hizmet ödülü sahibidir.

Cengiz Ultav, Ağustos 2005’den itibaren TTGV Yönetim Kurulu Üyeliği ve Nisan 2012 tarihinden itibaren de TTGV Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.