Hakan Akgül

Hakan Akgül

Yalın Enstitü

Yönetim Kurulu Üyesi

2011 yılından beri Yalın Enstitü’de çalışmalarına devam etmektedir; Yönetim Kurulu üyesidir.

Satış, strateji, inovasyon, pazarlama, süreç iyileştirme, liderlik, insan ve değişim, rekabet ve kârlılık konularında çalışmaktadır.

 “Şirket Değer Önerisinin Belirlenmesi”, “İş Modeli, Girişimcilik ve Yenilikçilik”, “Strateji ve Şirket İçinde Yayılımı”, “Problem Çözme”, “Yalın Ofis”, “Pazarlama Fonksiyonunu Geliştirmek”, “Satış - Satış Sonrası Ekiplerinin Etkinliğini ve Verimliliğini Arttırmak”, “Bayi-Distribütör-Mağaza-Şube Yönetimi”, “Hedef Ülke Stratejilerinin Belirlenmesi”, “Liderlik”, “Kültür Değişimi”, “Hakiki Müşteri Tatmini ve Kâr Odaklı Olmak”, “Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezlerinde Verimliliği Arttırmak” başlıklarında iyileştirme çalışmalarına devam etmektedir. 

Citroen Baylas Otomotiv, CMS, CNR, Çimtaş, Danone, Erkunt Traktör, Filotürk/Mobiliz, Güleks Tekstil, Kardemir, Kırpart, KordSa Global, Köfteci Yusuf, Kroma Baskı Sistemleri (Saueressig), Kros Otomotiv, Makel, Mobilyum AVM, Novartis, Oerlikon/Magmaweld, PSL Fiberli, Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Programı, Torku, Trendyol, Trenkwalder, Turaş Gas, Vestel, VW Doğuş Otomotiv, Yıldız Entegre, Zorlu Tekstil firmalarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermiştir/vermektedir.

Kamu destekleri ve teşvikler konusunda tecrübe sahibidir. İhtiyaç Analizi, Kümelenme, TURQUALITY konularında çalışmalar yapmaktadır.

Bazı dergi ve gazetelerde makale yazmaktadır.

Ankara Kurtuluş Lisesi ve ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’ni bitirdi. İzmir’de çalıştığı dönemde, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde MBA programına devam etti.

New Holland Trakmak (Türk Traktör) ve Tofaş’ta satış, pazarlama, satış sonrası konularında, bayi yönetiminde Şube Müdürü, Filo Satış Müdürü ve Bölge Müdürü görevlerinde bulundu. Birmot’ta Şirket Yöneticisi olarak çalıştı. Yurtdışında ana firma uygulamalarını ve başarılı bayi örneklerini inceledi. Türkiye’nin hemen her bölgesini tanımak ve bölge insanıyla çalışmak fırsatı oldu.

Perakendecilik tarafında, FMCG ve sigorta acenteliğinde tecrübe edindi.